Uważne spacery, obserwowanie zwierząt i magnesy w plecaku, czyli sposób na urozmaicenie czasu poza domem.

DSC03842

Czy istnieją małe oczy, które nie rozświetlają się na widok biedronki?
Czy istnieją małe rączki, które nie uwielbiają magnesów?

Co powiesz na połączenie tych dwóch dziecięcych zamiłowań w jedną aktywność, która może urozmaicić Wasze spacery? Wyobraź sobie magnetyczną tablicę do zaznaczania zaobserwowanych przez Was zwierząt. Wystarczy zabrać ją ze sobą na spacer i dobra zabawa jest gwarantowana!

Dzięki niej możemy liczyć np. spotkane motyle, obserwować, którego dnia i o której godzinie spotkaliśmy ich więcej. Może być to również bardzo dobra lekcja uważności, motywator do przemierzenia kolejnych metrów, a i do powrotu do domu, bo przecież trzeba pokazać tacie, kogo się spotkało 😉

Jeśli spodobał Ci się ten pomysł, poniżej możesz pobrać plik ze zwierzętami do wydruku:

DSC03867
DSC03856

Co z nim zrobić? Masz dwa wyjścia:

1. łatwo i szybko: wytnij zwierzęta, weź je na spacer razem z klejem i stroną nr 3, do której na bieżąco będziecie przyklejać spotkane zwierzęta (przyda się również jakaś sztywna podkładka). Takie strony można zbierać i stworzyć coś w rodzaju zeszytu, pamiętnika.

2. możesz zrobić domowe magnesy! Potrzebna będzie folia magnetyczna oraz tablica magnetyczna (na dole podam linki do tych, które my mamy).
Wydruk ze zwierzętami przyklej do magnetycznej folii samoprzylepnej i powycinaj zwierzęta.
Wytnij także magnes z tytułem “Moje obserwacje” i przyklej do tablicy 🙂 Tablicę (która sama w sobie jest elastyczna) można albo przykleić do kartonu np. taśmą dwustronną, albo po prostu wziąć na spacer coś sztywnego i przypiąć klipami.

DSC03865
DSC03852